Zabiegi medycyny estetycznej
Umów się na konsultację:
tel 502 388 977
Botoks
Botoks (toksyna botulinowa typu A) stosowany jest do czasowego wygładzenia bruzd i zmarszczek mimicznych. Zmarszczki te są nazywane dynamicznymi i powstają na skutek powtarzanego skurczu mięśni twarzy. Pojawiają się one już około 25 roku życia. Poprzez rozluźnienie mięśni mimicznych botoks powoduje wygładzenie zmarszczek na skórze.
Zaczyna swoje działanie po ok. 3-4 dniach od podania, a pełny efekt obserwuje się po 14 dniach od podania. Czas działania botoksu to 3-6 miesięcy, uzależniony od indywidualnych cech organizmu.
Wskazania do stosowania:
- Zmarszczki wokół oczu (kurze łapki)
- Zmarszczki poprzeczne czoła
- Zmarszczki gładzizny czoła („lwia zmarszczka” między brwiami)
- Zmarszczki wokół ust ( tzw. zmarszczki palacza)
- Korekta brody „brukowanej, marmurkowej”
- Leczenie nadpotliwości
- Leczenie bruksizmu
- Korekta opadających kącików ust
- Korekta „wstęg” na szyi
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg z zastosowaniem botoksu poprzedzony jest konsultacją lekarską. Lekarz kwalifikuje pacjenta oraz omawia możliwe efekty podania toksyny botulinowej. Jest to zabieg nieinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, ani wykonywania wcześniej badań laboratoryjnych. Istotne znaczenie ma dokumentacja fotograficzna, dlatego lekarz przed zabiegiem wykonuje zdjęcie twarzy pacjenta.
Przebieg zabiegu
Zabieg polega na precyzyjnej iniekcji toksyny botulinowej bardzo cienką igłą w okolice twarzy, które wymagają leczenia. Lekarz dobiera odpowiednią ilość preparatu i aplikuje ją w odpowiednie miejsca na ciele pacjenta.
Postępowanie po zabiegu
Pacjent praktycznie bezpośrednio po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności, z kilkoma drobnymi wyjątkami. W ciągu 4 godzin po zabiegu nie należy pochylać głowy do przodu i unikać przebywania w wysokich temperaturach (np. korzystania z sauny, czy solarium). Pacjent nie powinien też w ciągu 24 godzin po zabiegu intensywnie trenować, czy spożywać alkohol.
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu są kwestią indywidualnych uwarunkowań i nie są takie same w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń lekarskich po zabiegu.
Przeciwwskazania
Uczulenie na toksynę botulinową, ciąża i okres karmienia piersią, choroby złącza nerwowo-mięśniowego (m.in. zespół Lamberta-Eatona, miastenia, dystrofie mięśniowe), infekcje skóry oraz rany , choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków mających wpływ na złącze nerwowo- mięśniowe m.in. antybiotyków aminoglikozydowych, cyklosporyny.
Wizyta kontrolna
W 2-3 tygodnie po podaniu toksyny botulinowej następuje kontrolna konsultacja pacjenta, w czasie której oceniane są efekty działania botoksu. Jest to dobry czas na wykonanie kontrolnego zdjęcia po zabiegu oraz na ewentualne drobne korekty.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest minimalnie inwazyjną techniką iniekcyjną, znaną i stosowaną w medycynie od lat. Terapia ta polega na podawaniu substancji poprawiających kondycję i wygląd bezpośrednio do skóry, w obszar, gdzie ma być widoczne jej działanie. Substancje aktywne (koktajle) aplikowane są śródskórnie, dobiera się je indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta. W koktajlach stosowane są przede wszystkim kwas hialuronowy, oligoelementy, witaminy, krzemionka organiczna, retinol, antyoksydanty i wiele innych cennych składników. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, obarczonym małą liczbą powikłań.
Wskazania do stosowania
Starzenie się skóry, drobne zmarszczki, suchość skóry, cienie pod oczami, wypadanie i osłabienie włosów.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg mezoterapii igłowej poprzedzony jest konsultacją lekarską. Lekarz kwalifikuje pacjenta, ocenia problem i dobiera odpowiedni preparat ( koktajl). Przed zabiegiem mezoterapii igłowej nie ma konieczności wykonywania wcześniej badań laboratoryjnych.
Przebieg zabiegu
Zabieg dla komfortu pacjenta, a co za tym idzie też lekarza wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem np. Emla). Po nałożeniu znieczulenia lekarz dobiera odpowiednią igłę i strzykawkę. Mezoterapia igłowa polega na podaniu śródskórnie odpowiednich substancji odżywczych. Wykonuje się liczne nakłucia, zwykle co ok. 0,5 cm. Zazwyczaj zabieg wymaga kilku powtórzeń, co 2-3 tygodnie. Wykonuje się go w serii (3-5 powtórzeń).
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu są kwestią indywidualnych uwarunkowań i nie są takie same w przypadku każdego pacjenta. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń lekarskich po zabiegu. W przypadku zabiegu na twarz i okolicę oczu następuje znaczne spłycenie drobnych zmarszczek, poprawa jędrności, elastyczności i kolorytu skóry. Jeśli natomiast problemem były wypadające włosy, obserwuje się ich wzmocnienie i odrastające nowe włoski.
Przeciwwskazania
Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, ciąża i karmienie piersią, uczulenie na składniki preparatu, aktywna choroba nowotworowa, zaostrzenie i niedostateczna kontrola chorób przewlekłych m. in. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, stany zapalne skóry.
Zabieg Power Mezo
Power Mezo – to dwuetapowy zabieg – doskonałe połączenie peelingu medycznego PQ Age Evolution i mezoterapii igłowej Croma Saypha Rich.
PQ Age Evolution to innowacyjny peeling ujędrniająco-liftingujący do biorewitalizacji skóry. Jest on niezwykle bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej. Można go stosować przez cały rok. To nowa formuła będąca mieszanką TCA, kwasu kojowego oraz kwasu migdałowego, która wywołuje silną reakcję w najgłębszych warstwach skóry, a zawarty w niej koenzym Q10 działa regenerująco i przeciwzmarszczkowo.
Saypha Rich to preparat do mezoterapii igłowej, z wysoką zawartością kwasu hialuronowego oraz glicerolu. Poprawia nawilżenie, napięcie i elastyczność skóry, uzupełnia ubytki kwasu hialuronowego oraz wypełnia drobne zmarszczki.
Przebieg zabiegu
Po wykonaniu peelingu, a przed mezoterapią lekarz znieczula skórę Pacjenta miejscowo przy użyciu kremu. Po czasie potrzebnym na znieczulenie lekarz wykonuje serię nakłuć i podaje preparat bezpośrednio do skóry.
Efekty po zabiegu
Power Mezo daje spektakularne efekty już po 1 zabiegu. Zaleca się wykonanie serii 3-5 zabiegów, w odstępach co 2-3 tygodnie. Dla podtrzymania efektów serii zabiegów powinno się wykonywać następnie 1 zabieg raz na 3-4 miesiące. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależnione są od stanu skóry i oczekiwań Pacjenta.
Wypełniacze zawierające
kwas hialuronowy
Służą one do wypełnienia ubytków tkankowych, pobudzania wytwarzania kolagenu oraz do poprawienia nawilżenia, napięcia i elastyczności skóry.
Wskazania do stosowania
Wypełniacze z kwasem hialuronowym pozwalają niwelować m.in. silnie zaznaczone zmarszczki mimiczne (zmiany utrwalone),opadające kąciki ust, bruzdy nosowo-wargowe, zapadnięte policzki,wąskie lub asymetryczne usta. Ponadto używa się ich do korekcji kształtu brody, czy żuchwy oraz poprawy elastyczności, ujędrnienia i intensywnego nawilżenia skóry np. w okolicy szyi, czy dekoltu.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Lekarz kwalifikuje pacjenta, ocenia problem i dobiera odpowiedni produkt i technikę jego podania. Przed zabiegiem nie ma konieczności wykonywania wcześniej badań laboratoryjnych.
Przebieg zabiegu
Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy są zabiegami polegającymi na iniekcji i wymodelowaniu preparatu pod skórą. W zależności od wskazań lekarz podaje wypełniacz przy pomocy igły lub kaniuli, odpowiednio dobraną techniką. W razie potrzeby przed zabiegiem stosuje się krem miejscowo znieczulający. Jest to zabieg przerywający ciągłość skóry, dlatego należy pamiętać o jej szczególnej pielęgnacji pozabiegowej.
Efekty zabiegu
Pierwsze efekty widoczne są zaraz po zabiegu, jednak pełny efekt osiąga się po 1 – 2 tygodniach. Utrzymuje się on nawet 12 miesięcy (w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta). Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń lekarskich po zabiegu.
Przeciwwskazania
Ciąża i okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania keloidów, stany zapalne skóry, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, gorączka, implanty trwałe w danej okolicy.
Biostymulatory tkankowe
Są to preparaty stymulujące własne możliwości regeneracyjne skóry. Dają one naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości i jakości skóry. Są wysoko cenione na rynku w związku z ich stosunkowo szybkim działaniem i dużą skutecznością. Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych to zabiegi bezpieczne, dające długotrwałe efekty.
Wskazania do stosowania
Redukcja zmarszczek i bruzd, podniesienie owalu twarzy (przywrócenie jej konturu), intensywne nawilżenie, przywrócenie objętości twarzy, redukcja cieni i poprawa kondycji skóry pod oczami, nadanie sprężystości i lepszego napięcia skórze.
Przebieg zabiegu
W zależności od miejsca i techniki podania stymulatora zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem np. Emla). Po nałożeniu znieczulenia lekarz przygotowuje odpowiedni preparat i podaje go za pomocą iniekcji bezpośrednio do skóry. Niektóre z produktów można podać także przy pomocy kaniuli. Zazwyczaj zabieg wymaga kilku powtórzeń.
Przeciwwskazania
Ciąża i okres karmienia piersią, aktywne infekcje, czynna choroba nowotworowa, radio- i chemioterapia, niektóre choroby autoimmunologiczne, nieuregulowana cukrzyca i inne nieleczone choroby przewlekłe.
Profhilo
Profhilo to zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, którego celem jest ujędrnienie i zagęszczenie skóry, wygładzenie zmarszczek.
Wskazania do stosowania
Wiotkość skóry, objawy starzenia się skóry i tkanki podskórnej, opadający owal twarzy i utracony jej kontur.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg nie wymaga od pacjenta żadnego specjalnego przygotowania.
Przebieg zabiegu
Zabieg nie wymaga znieczulenia. Po zaznaczeniu odpowiednich punktów anatomicznych na twarzy pacjenta, lekarz powoli wstrzykuje preparat. Oprócz twarzy, zabieg może być wykonany również w okolicach szyi oraz na dłoniach.
Efekty
W niektórych przypadkach efekty widoczne są niemalże od razu po zabiegu. Zwykle do osiągnięcia pełnego efektu wykonuje się 2 zabiegi w odstępie 30 dni. Wtedy rezultaty są najlepsze. W zależności od indywidualnych cech osobniczych będą się one utrzymywać od 12 do 18 miesięcy.
Przeciwwskazania
Ciąża i okres karmienia piersią, aktywne infekcje, czynna choroba nowotworowa, radio- i chemioterapia, niektóre choroby autoimmunologiczne, nieuregulowana cukrzyca i inne nieleczone choroby przewlekłe.
Dr.CYJ
Dr.CYJ to zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich wzrost.
Peptydowa terapia włosów pobudza krążenie i rewitalizuje mieszki włosowe.
Wskazania do stosowania
Zabieg przeznaczony dla kobiet, jak i mężczyzn, zarówno w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu nie jest wskazane picie alkoholu.
Przebieg zabiegu
Zabieg polega na wykonaniu serii wkłuć w skórę głowy w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia, jest praktycznie bezbolesny, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć.
Efekty
Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach, peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.
Przeciwwskazania
Ciąża i okres karmienia piersią, uczulenie na którykolwiek ze składników, choroby infekcyjne skóry, infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami, przyjmowanie leków immunosupresyjnych, terapia sterydowa, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, choroby reumatyczne, powtarzające się anginy, zapalenie wsierdzia.
Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe (Platelet Rich Plasma) – mezoterapia PRP to zabieg autoregeneracyjny nazywany często „wampirzym liftingiem”.
Osocze to zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Ich koncentracja w preparacie wiąże się z wyższym stężeniem płytkopochodnych czynników wzrostu, które uczestniczą w procesach regeneracyjnych tkanek. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje sięw procesie wirowania z krwi pobranej z żyły Pacjenta.
Wskazania do stosowania
Wiotkość skóry, redukcja zmarszczek i fałdów, blizny potrądzikowe, wypadanie włosów.
Zabieg osoczem bogatopłytkowym to idealny zabieg dla alergików. Efekty są widoczne prawie natychmiast – cera staje się wyraźnie odświeżona, gładsza i bardziej elastyczna.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska w celu wykluczenia przeciwwskazań.
Przebieg zabiegu
Pobranie krwi żylnej przy pomocy sprzętu jednorazowego (pacjent nie musi być na czczo). Następnie pobrana krew wirowana jest w wirówce laboratoryjnej. Po odwirowaniu krwi powstaje osocze bogatopłytkowe. Podawane jest ono podczas iniekcji czyli mezoterapii igłowej bezpośrednio do skóry pacjenta.
Efekty
Poprawa ukrwienia skóry, jej ujędrnienie i wygładzenie. Po zabiegu skóra staje się bardziej elastyczna i gęstsza, cera zyskuje jednolity koloryt. PRP to zabieg odpowiedni dla osób, którym zależy na biorewitalizacji skóry i wygładzeniu zmarszczek. Na efekt mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, tryb życia pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń lekarskich po zabiegu. Dodatkowo osocze można wstrzykiwać także w skórę głowy, aby wzmocnić cebulki i uchronić się przed wypadaniem włosów. Dla pełnego efektu i lepszego rezultatu zabieg można powtórzyć po 3-4 tygodniach (2-3 zabiegi co 3-4 tygodnie).
Przeciwwskazania
Zaburzenia czynności płytek krwi, ciąża i okres karmienia piersią, aktywne infekcje. czynna choroba nowotworowa, niektóre choroby autoimmunologiczne.
Osocze Cellular Matrix
Osocze Cellular Matrix – PRP + kwas hialuronowy nieusieciowany to zabieg polegający na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego w odmłodzeniu twarzy. Jedyne na świecie takie połączenie dla spektakularnego nawilżenia i regeneracji skóry.
Wskazania
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, korekcja zmarszczek i fałdów skórnych, stosowany także w chirurgii i ortopedii.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg nie wymaga od pacjenta żadnego specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska w celu wykluczenia przeciwwskazań.
Przebieg zabiegu
Zabieg i przygotowanie preparatu trwa około 30 minut. Jest procedurą całkowicie bezpieczną. Najpierw lekarz pobiera niewielką ilość krwi do probówki, w której znajduje się specjalny, objęty patentem, żel separacyjny oraz nieusieciowany kwas hialuronowy. Preparat jest wirowany w wirówce laboratoryjnej. Po odwirowaniu uzyskujemy koktajl gotowy do iniekcji.
Efekty
Już po pierwszym zabiegu zwiększa się elastyczność, koloryt i grubość skóry. Już po około 2 miesiącach następuje odzyskanie objętości tkanki podskórnej oraz rewitalizacja skóry. Aby uzyskać najbardziej optymalny efekt zaleca się powtórzyć zabieg minimum 2- krotnie w odstępach 3-4 tygodni.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na jeden ze składników Cellular Matrix, choroby nowotworowe, aktywne choroby zapalne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroby infekcyjne i stany zapalne skóry, ciąża i okres karmienia piersią.
Nici proste, rewitalizujące – PDO
Wskazania do stosowania
Głównym celem ich zastosowania jest poprawa jakości skóry, zwiększenie jej jędrności, dzięki czemu uzyskuje się efekt niewielkiego liftingu. Implantacja nici PDO ma za zadanie wpłynąć na produkcję nowego kolagenu, poprawić napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powoduje jej „zagęszczenie”.
Materiał, z którego wykonane są nici PDO ( polidioksanon) jest substancją bezpieczną, ulegającą biodegradacji w organizmie człowieka. Proces ten trwa około pół roku.
Miejsca implantacji się nici PDO to m. in. okolica pod oczami, policzki, podbródek, szyja i dekolt.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg aplikacji nici PDO poprzedzony jest konsultacją lekarską. Lekarz kwalifikuje pacjenta, ocenia problem i dobiera odpowiednie rozwiązanie. Przed zastosowaniem nici PDO nie ma konieczności wykonywania wcześniej badań laboratoryjnych. W zależności od wskazań miejsca implantacji nici zostają miejscowo znieczulone kremem.
Przeciwwskazania
Ciąża, karmienie piersią, opryszczka, aktywne stany zapalne w obrębie jamy ustnej, infekcje skóry, aktywna choroba nowotworowa, stosowanie leków przeciwkrzepliwych.
Ceny zabiegów
Konsultacja lekarska
100 zł
- w cenie zabiegu wykonanego po konsultacji
Botoks (Letybo, Bocouture)
- cena usługi obejmuje konsultację kontrolną po zabiegu
- cena korekty uzależniona od ilości użytego preparatu
1 okolica
od 350 zł
- zmarszczki poprzeczne czoła
- lwia zmarszczka
- kurze łapki
- zmarszczki palacza wokół ust
- broda brukowana
- opadające kąciki ust
- zmarszczki „królicze” na nosie
Leczenie nadpotliwości – pachy, dłonie lub stopy
od 1100 zł
Bruksizm (ostrzykiwanie m. żwacza)
od 1100 zł
Wstęgi szyjne – mięsień szeroki
od 600 zł
Mezoterapia igłowa
Neauvia Hydro Deluxe, Croma Saypha Rich, Filorga NCTF 135 HA, Light Eyes Ultra, Jalupro, Dr. Cyj
- cena obejmuje koszt znieczulenia
Twarz
od 350 zł
Szyja
od 250 zł
Dłonie
od 250 zł
Okolica oczu
od 200 zł
Dekolt
od 350 zł
Owłosiona skóra głowy
od 450 zł
Wypełniacze,
kwas hialuronowy
Neauvia Organic, Croma Saypha
1 ml
800 zł
Stymulatory tkankowe
Profhilo
850zł
Crystal hydro PDRN
500 zł
Crystal Meso eyes
400 zł
Sunekos Performa
500 zł
Croma PhilArt
850 zł
Croma PhilArt Next
950 zł
Croma PhilArt eyes
900 zł
Karisma
950 zł
Osocze bogatopłytkowe (PRP)
- tzw. „wampirzy lifting”
500 zł
Osocze Cellular Matrix (PRP + kwas hialuronowy)
700 zł
Inne zabiegi
- ceny obejmują koszt znieczulenia
Fresh Lift ( Croma Saypha filler + Promoitalia Up Grade)
1 zabieg
1200 zł
Power Mezo – połączenie peelingu PQ Age Evolution oraz mezoterapii igłowej Croma Saypha Rich 1ml
1 zabieg
650 zł
pakiet 2 zabiegów
1200 zł
pakiet 3 zabiegów
1700 zł